بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
iais-logo-rgb-13-09-13-0

نظارت بر شرکت های بیمه با بهره گیری از استانداردهای انجمن بین المللی ناظرین بیمه

نظارت بر شرکت های بیمه با بهره گیری از استانداردهای انجمن بین المللی ناظرین بیمه

خرید آنلاین بیمه نامه بصورت غیر حضوری ۀ،نظارت از عناصر اساسی و کلیدی تضمین کننده, تسهیل کننده و هدایت گر حرکت صنعت بیمه در جهت تامین کارایی بازار بیمه و مرتفع نمودن نارسایی های آن است.. کارایی بازارها از جمله بازار بیمه جاودانه, همیشگی و مطلق نیست. بازار همواره خوب عمل نمی کند و به اصطلاح اقتصادانان در بسیاری از مواقع, در تخصیص بهینه منابع شکست می خورد. به همین دلیل بحث نظارت بر بازارها به منظور شناسایی مواردی که بازار شکست می خورد و تنظیم بازارها به منظور رفع نارسایی های ناشی از شکست بازار, از سوی دولت ها ضرورت می یابد.شکست بازار به دلایل گوناگونی ایجاد می شود. یکی از دلایل آن در بازارهای بیمه این است که اطلاعات بیمه گذاران و بیمه گران از بازار و کالای مورد مبادله ناقص و نامتقارن است,یعنی اطلاعات بیمه گران و بیمه گذاران از همدیگر کامل نیست بلکه نامتقارن و نامتناسب می کند. است. این مسیله منجر به برخی مشکلات شده و در روند کارکرد بهینه بازار اخلال ایجاد در مقاله پیش رو سعی شده است با کمک اصول بنیادی بیمه که توسط انجمن بین المللی راهکارهایی جهت بهبود نظارت بیمه ای در زمینه اعطای پروانه, کنترل داخلی, حدتوانگری, ناظران بیمه به عنوان چهارچوبی جهت تنظیم و نظارت بازار بیمه ای به کار می روند, حاکمیت شرکتی و … پیشنهاد شود.
نظارت بر شرکت های بیمه با بهره گیری از استانداردهای انجمن بین المللی ناظرین بیمه

اصول بنیادی بیمه لزوم استفاده از استانداردهای انجمن بین‌المللی ناظرین بیمه توسط بیمه مرکزی ارمان

گروه بازار پول – لیلا اکبرپور: مهرداد خواجه‌نوری، دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران روز گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت: انجمن بین‌المللی ناظرین بیمه، استانداردها و اصولی را برای نظارت بر شرکت‌های بیمه مصوب کرده که برای تدوین استانداردهای نظارتی و بیمه‌ای توسط بیمه مرکزی ایران قابل استفاده است. وی افزود: بیمه مرکزی در خصوص چگونگی و نحوه نظارت بر شرکت‌های بیمه برای زمان پس از واگذاری بیمه‌های دولتی و در گرفتن رقابت سخت نیازمند تدوین استانداردهای نظارتی بین‌المللی است. او با بیان اینکه استانداردهای مالی و حسابداری کمیته بالا به منظور کمک به استانداردسازی برای عملکرد شرکت‌های بیمه بسیار کارساز است، افزود: شرکت‌های بیمه غیررقابتی باید از بازار بیمه خارج شوند و این اخراج برعهده ناظرین شرکت‌های بیمه است.

با توجه به گفته‌های دبیرکل سندیکای بیمه‌گران تماسی با او گرفته و خواستیم درخصوص «انجمن بین‌المللی ناظرین بیمه» بیشتر توضیح دهند.

آقای خواجه‌نوری مرکز «انجمن بین‌المللی ناظرین بیمه» در کجاست؟

: انجمن بین‌المللی ناظرین بیمه که به اختصار IAIS نامیده می‌شود، در سال ۱۹۹۴ میلادی توسط تعدادی از ناظرین بیمه نقاط مختلف جهان تاسیس شد که اعضای این انجمن شامل بیش از یک صدحوزه قانونی هستند.

خط‌مشی کلی این انجمن چیست؟

تلاش برای تحقق ۵ اصل خط‌مشی کلی این انجمن است، ایجاد هماهنگی بین اعضا برای اطمینان از ایجاد نظارتی پیشرفته در صنعت بیمه در سطح محلی و بین‌المللی تا بتوان بازارهای بیمه‌ای کارا، منصف، مطمئن و پایدار در جهت حمایت و نفع بیمه‌گزاران به وجود آورد. تنظیم استانداردهایی عملی و معقول جهت متحدالشکل کردن عملیات نظارتی اعضای انجمن، همکاری و تباد‌ل‌نظر با دیگر سازمان‌های بین‌المللی، فراهم‌آوری کمک‌های متقابل برای حمایت از هویت بازارهای بیمه و تبادل اطلاعات بین اعضا در رابطه با تجاربی که هر کدام از اعضا به دست آورده‌اند تا موجب تشویق بازارهای داخلی بیمه شود.

لطفا از فعالیت‌های IAIS بیشتر بگویید؟

استانداردهای جهانی برای نظارت بر بیمه‌ که هر یک برای امر نظارتی خاصی مطرح است، در این انجمن وضع می‌شود تا جایی که بعضی از این روش‌ها برای وضع مقررات توسط ناظران و برخی برای کمک به ناظران در ارزیابی طرز کار شرکت‌های بیمه در محدوده فعالیت آنها است.

همچنین توسعه و بهبود نظارت مالی فرامرزی و کمک در اجرای استانداردهای نظارتی بیمه از اهم فعالیت‌های این انجمن است.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست

برای خواندن مقاله کلیک کنید

Visits: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *