بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
نقش تجربه اشتراکی بر خرید اضطرابی مشتریان بیمه ارمان در دوره کووید 19

تاثیر حضور بیمه گران اتکایی خارجی بر صنایع بزرگ

تاثیر حضور بیمه گران اتکایی خارجی بر صنایع بزرگ

زیان های عمده و به وجود آمده در حجم گسترده در هر صنعتی عمدتا به دلیل عدم وجود بیمه های اتکایی و معتبر بوده است و در هر کجای دنیا اگر به بیمه توجه نشده باشد، مشکلات عدیده ایی صنایع بزرگ را درگیر کرده است و لذا صنایع بزرگ مانند پتروشیمی و نفت و گاز و …. اجبارا باید قسمتی از ریسک هایی که برای آنها به وجود می آید را به بیمه گران اتکایی داخلی یا خارجی که شرایط خوبی دارند، واگذار نمایند و چون کشور ما از نظر منابع انرژی، کشوری غنی به حساب می آید باید عمده سرمایه گذاری خود را به صنایع مربوط به انرژی مانند پتروشیمی و نفت و گاز معطوف نماید. به همین جهت این صنایع برای مقابله با زیان ها و ریسک های بالا مانند آتش سوزی و …. باید ضرورت استفاده از بیمه های اتکایی را در اولویت برنامه های خود قرار دهند و از این رو باید بهترین نوع بیمه را انتخاب کنند که می تواند این بیمه در داخل یا خارج از کشور باشد. بیمه گران اتکایی نیز باید در نظر داشته باشند که نکاتی مانند توانایی بیمه گر در ارزیابی صحیح ریسک، مشاوره های به موقع و صحیح و همچنین ارائه پیشنهادات فنی و تکنولوژیکی به بیمه گر اولیه را مشخص و نوع پرداخت خسارات احتمالی در کوتاه ترین زمان ممکن و … را به بیمه گر ارائه نمایند.حال تاثیری که حضور کشورهای خارجی در ایران و بیمه ارمان دارد اولا با افزایش مشارکت بیمه گران خارجی، صنعت بیمه داخلی قویتر می شود و باعث رقابت بین بیمه گران داخل کشور می شود. دوما باعث جذب بیشتر دانش و فناوری می شود ثالثا ایجا سرمایه خارجی بیشتر و افزایش تعاملات بین المللی، می تواند به ورود سرمایه به کشور کمک شایانی کند. رابعا درinsurance3 1 قوانین بیمه داخلی کیفیت بالاتری حاصل می شود و این موضوع یعنی اینکه در دولت و نهادهای نظارتی و قانون گذاری با مشارکت بیشتر بیمه گران خارجی مقررات را موشکفانه تر و دقیق تر از گذشته اعمال می کنند و خامسا حضور رقبای خارجی در بازار بیمه ایران باعث فروش بیشتر سایر رشته های بیمه می شود. ولی در عین مزایایی که بیمه گران خارجی می توانند به همراه داشته باشند باید مراقب بود که بازار را به سلطه خویش در نیاورند و یا اینکه چون آنها به صورت گزینشی خدمات ارائه می دهند نباید فقط در بخش های سودآور بیمه نامه صادر کنند و یا فقط به شرکت های خارجی خدمات دهند.
روزبه عبادی نمین کد ۹۷۷ بیمه آرمان
شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

Views: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *