بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
بیمه عمر زمانی چیست؟

بیمه عمر زمانی چیست؟ هرآنچه واقعا نیاز است بدانید

بیمه عمر زمانی چیست؟ هرآنچه واقعا نیاز است بدانید

بیمه عمر زمانی از بیمه نامه‌هایی است که معمولا بسیاری از کارمندان ادارات  و سازمان‌ها با آن آشنایی دارند و تا زمانی که مشغول به کار هستند این بیمه نامه را دارند. اگر شما هم کارمند هستید و نیم نگاهی به فیش حقوقیتان بیاندازید به احتمال زیاد در قسمت کسر از حقوق می‌توانید مبلغ حق بیمه که مبلغ بسیار کمی هم است را مشاهده نمایید. دلیل آن هم اجباری بودن این بیمه نامه از سوی دولت برای مراکز دولتی می‌باشد، در این نوشته ما به بررسی کامل این بیمه نامه می‌پردازیم که بدانید با داشتن این بیمه نامه شما می‌توانید از چه مزایا و پوشش‌هایی برخوردار شوید.

بیمه عمر زمانی چیست؟

بیمه عمر زمانی یکی از انواع بیمه عمر می‌باشد که از دیرباز در صنعت بیمه ایران در حال ارائه می‌باشد، بر اساس شرایط این بیمه نامه فرد بیمه شده اگر در طول داشتن این بیمه نامه فوت کند سرمایه خسارت بیمه نامه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود. این بیمه نامه مدت دار بوده و معمولا ۳۶۵ روزه می‌باشد در پایان مدت بیمه نامه برای تمدید لازم به پرداخت حق بیمه می‌باشد. پوشش این بیمه نامه برای فرد بیمه شده فقط سرمایه فوت می‌باشد و با فوت بیمه شده به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود.

نام دیگر بیمه عمر زمانی بیمه عمر ساده زمانی است و از لحاظ ماهیت بیمه ای هر دو بیمه نامه یکسان می‌باشند

انواع بیمه عمر زمانی (انفرادی و گروهی)

بیمه عمر ساده زمانی از جمله بیمه نامه‌هایی می‌باشد که به صورت انفرادی و گروهی قابل انجام می‌باشد. هر فردی به صورت انفرادی و یا به صورت قرارداد گروهی می‌تواند این بیمه نامه را داشته باشد. بیشتر سازمان‌های دولتی و خصوصی به خاطر کم بودن حق بیمه این بیمه نامه را برای کارکنان خود خریداری می‌کنند. قرارداد این بیمه نامه در برخی از شرکت‌های بیمه برای مدت یکسال انجام شده و سال به سال با پرداخت حق بیمه ادامه داده می‌شود.

بیمه عمر زمانی چیست؟

محاسبه نرخ این بیمه نامه

میزان حق بیمه این بیمه نامه بر اساس چند فاکتور مهم محاسبه می‌شود که این فاکتورها عبارتند از:

  • سرمایه بیمه‌ای: میزان حق بیمه بر اساس سرمایه بیمه ای مورد درخواست بیمه شده مشخص می‌شود. سرمایه‌ای که در بیمه عمر زمانی ارائه می‌شود بسیار ارزشمند تر از حق بیمه پرداختی وی می‌باشد.
  • سن بیمه شده: معمولا در بیمه نامه‌های عمر زمانی که به صورت گروهی عضو می‌شود میانگین سنی کارمندان تحت پوشش بسیار مهم می‌باشد.

حداکثر سنی که می‌تواند بیمه عمر ساده زمانی انفرادی داشته باشید برای سن ۷۰ سال تمام می‌باشد

  • مدت پوشش بیمه ای: مدت این بیمه نامه یکساله است و در پایان یک سال بیمه ای بیمه نامه شما به پایان می‌رسد ولی فرد بیمه شده می‌تواند این بیمه نامه را در زمانی بیمه نامه سال قبل به پایان رسید مجدد خریداری نماید.

این بیمه نامه قابل تمدید نمی باشد و در پایان مدت یکسال برای داشتن پوشش بیمه ای باید مجدد خریداری شود

مزایای بیمه عمر ساده زمانی چیست؟

از جمله مزایای بیمه عمر زمانی می‌توان به ارزان بودن این بیمه نامه اشاره کرد. مبلغ حق بیمه این بیمه نامه بسیار ناچیز بوده و در مقابل این مبلغ اندک فقط پوشش فوت در طول مدت بیمه عمر ارائه می‌کند که در صورت فوت فرد بیمه شده کمک هزینه‌ای برای ذینفعان وی باشد.

معایب

این بیمه نامه در مقایسه با بیمه نامه های عمر مختلط از جمله بیمه عمر و سرمایه گذاری چند کاستی مهم دارد. اول  این که این بیمه نامه همانند بیمه عمر و سرمایه گذاری و سایر انواع بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه گذاری دارای پوشش‌های بیمه ای از قبیل پوشش امراض و پوشش از کارافتادگی، پوشش هزینه های پزشکی و هزینه بستری شدن و ازکارافتادگی را ندارد.
مورد دوم این که اندوخته سرمایه گذاری که در سایر بیمه‌های عمر و سرمایه گذاری شکل می‌گیرد که در دسترس فرد بیمه شده بوده و وی می‌تواند در طول مدت داشتن بیمه عمر و سرمایه گذاری از مزایای این بیمه نامه از قبیل دریافت وام بدون ضامن و یا برداشت از اندوخته استفاده نماید که در بیمه عمر زمانی چنین مزایایی وجود ندارد. همچنین با پایان یکسال بیمه‌ای و با زنده بودن فرد بیمه شده در این زمان تمام سرمایه بیمه نامه از بین می‌رود.

 

بیمه عمر ساده زمانی مناسب چه کسانی می‌باشد؟

با توجه به کم بودن حق بیمه این بیمه نامه برای تمامی افراد جذابیت داد و معمولا بیشتر سازمان‌ها و ادارات دولتی این بیمه نامه را برای کارکنانشان خریداری می‌کنند. برای این که یک پوشش سرمایه فوت با مبلغ کم داشته باشید این بیمه نامه می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. اما اگر به دنبال سرمایه گذاری در کنار پوشش‌های کامل بیمه باشید بیمه عمر و سرمایه گذاری یا بیمه عمر و تامین آتیه انتخاب بهتری برای شما می‌تواند باشد. نهایتا این که هر فردی می‌تواند این بیمه نامه را به صورت بیمه عمر زمانی انفرادی و یا به صورت گروهی خریداری نماید.

 

چه شرکت‌هایی ارائه دهنده این بیمه نامه هستند؟

این بیمه نامه همانند سایر انواع بیمه نامه‌ها توسط بیشتر شرکت های بیمه ارائه می‌شود. هر فرد و یا سازمانی می تواند به انتخاب خود بیمه عمر زمانی را از هر شرکت بیمه‌ای خریداری نماید مانند بیمه عمر ارمان ….

نکات مهم

در هنگام خرید این بیمه نامه در شرکت های مختلف بیمه باید چند نکته مهم زیر را در نظر داشته باشید:

  • شرکت های مختلف بیمه برای سرمایه فوت مورد در خواست شما ممکن است درخواست چکاپ پزشکی از بیمه شده را لازم بدانند. به عنوان مثال در  بیمه عمر زمانی بیمه ایران برای سرمایه‌های بالای ۵ میلیون تومان برای صدور انجام معاینات پزشکی تصمیم گیری می‌کند. البته برای بیمه های عمر زمانی که به صورت گروهی انجام می‌شود شرط معاینات پزشکی را ندارد.
  • این بیمه نامه در برخی از شرکت‌های مختلف برای  بازه سنی ۱۵ تا ۷۰ سال ارائه می‌شود

خرید بیمه عمر زمانی

برای خرید بیمه عمر ساده زمانی می‌توانید درخواست خرید این بیمه نامه را به سامانه بیمه تایم ارسال کنید. اگر در انتخاب شرکت بیمه مطمئن نیستید می‌تونید از مشاوران بیمه عمر بیمه تایم استفاده کنید. هر بیمه عمر زمانی که مد نظر شما از هر شرکت بیمه است از طریق سامانه بیمه تایم قابل انجام می‌باشد. شما می‌توانید به صورت فردی و یا گروهی این بیمه نامه را خریداری کنید.

روزبه عبادی نمین کد ۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست

برای خواندن مقاله کلیک کنید

Views: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *