بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
تخفیف عدم خسارت ثالث

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث چیست؟

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث چیست؟

تخفیف عدم خسارت ثالث، اگر در مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه، به لطف دست فرمان عالی تان، هیچ تصادفی را نداشته باشید و از شرکت بیمه‌گر خسارتی دریافت نکنید، در زمان تمدید بیمه نامه خودرو، به شما تخفیف عدم خسارت تعلق می گیرد که بر قیمت بیمه‌نامه جدیدتان اعمال خواهد شد.

اگر نگاهی به بیمه‌نامه خود بیاندازید، عبارت سنوات تخفیف یا ” ت.ع. خ” توجه تان را جلب خواهد کرد که همان تخفیف عدم خسارتی است که در بالا از آن صحبت کردیم. جالب است بدانید که علاوه بر نرخ بیمه نامه، گاهی در هنگام خرید و فروش خودرو نیز این تخفیف عدم خسارت، بر نرخ فروش خودرو نیز تاثیر دارد. اگر باور ندارید، ورق زدن روزنامه های خرید و فروش خودرو یا جستجوی اینترنتی شما را به یقین در این زمینه می‌رساند.

تخفیف بیمه چند سال است؟

در قانون قبلی بیمه، تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث ۱۰ درصد بود ولی در قانون جدید ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ، تخفیف عدم خسارت به ۵ درصد کاهش پیدا کرد و حداکثر تخفیف هم که قبلا ۷۰ درصد طی ۸ سال بود به ۱۴ سال افزایش یافت.تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث چیست؟

جدول  بیمه شخص ثالث ۹۹

سال اول۵%سال دوم۱۰% سال سوم۱۵% سال چهارم۲۰% سال پنجم۲۵% سال ششم۳۰% سال هفتم۳۵%سال هشتم۴۰% سال نهم۴۵% سال دهم۵۰%سال یازدهم۵۵%سال دوازدهم۶۰%سال سیزدهم۶۵%سال چهاردهم۷۰%

ظاهرا  تصویب این قانون به ضرر بیمه‌گزار است؛ ولی برای رفع این مشکل، تخفیف عدم خسارت بیمه مطابق قانون قبلی صادر می شود تا بیمه‌گذار متحمل ضرر مالی حاصل از این مصوب قانونی نگردد. البته زیاد هم نباید خوش خیال بود؛ چون این روند تا زمانی ادامه می‌یابد که درصد تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث طبق قانون جدید و قدیم بیمه شخص ثالث با هم یکی شوند.

اتفاق خوب دیگر مربوط به تخفیف بیمه شخص ثالث در قانون جدید بیمه شخص ثالث این بود که برخلاف قانون قبلی که با هر بار تصادف و استفاده از بیمه‌نامه، تخفیف عدم خسارت از بین می رفت و تخفیف صفر درصد به عنوان تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث لحاظ می‌شد، در قانون جدید بیمه‌نامه شخص ثالث با هر بار استفاده، تمام تخفیفات به یکباره از بین نمی رود؛ بلکه کاهش تخفیف به صورت پلکانی است.

کاهش چگونه خواهد بود؟

اگر حادثه ای حین رانندگی پیش آمد و یک بار از بیمه شخص ثالث خود برای خسارات تصادفات جانی و مالی استفاده کردید، در دفعات بعد، از میزان تخفیف به صورت تدریجی مطابق با جدول زیر کم می شود. پس توصیه کارشناسان نمایندگی شعبه ۴۴۶۵ بیمه ایران – غرب تهران شهران  به شما رانندگی ایمن تر و بی خطرتر است تا در هنگام استفاده از تخفیف های بیمه شخص ثالث به مشکلی برنخورید و بتوانید حداکثر بهره را از فرصت بهره مندی از تخفیفات عدم خسارت ببرید.

تعداد خسارت/نوع خسارتیک باردو بارسه بار و بیشتر
مالی۲۰ واحد۳۰ واحد۴۰ واحد
جانی۳۰ واحد۷۰ واحد۱۰۰ واحد

برای روشن‌تر کردن مطلب، مثالی می زنیم: شما بیمه شخص ثالث با تخفیف عدم خسارت ۴۰ درصدی دارید، یک بار شرایط نامطلوبی پیش آمده و  در طول اعتبار بیمه نامه خود تصادف کرده‌اید و شرکت بیمه، خسارت مالی شما را جبران می‌کند. در هنگام مراجعه برای تمدید بیمه نامه ۲۰ درصد از آن ۴۰ درصد کم شده و برای مبلغ بیمه شخص ثالث شما ۲۰ درصد تخفیف عدم خسارت  لحاظ می‌شود.

آیا تخفیف عدم خسارت حوادث راننده همان تخفیف عدم خسارت است؟

 

اگر مقاله‌های قبلی تو و بیمه را دنبال کرده باشید، احتمالا می‌دانید که بیمه شخص ثالث دربرگیرنده بیمه حوادث راننده نیز هست ولی نکته جالب در این جاست که اگر در تصادفی، تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث شما ساقط شود، همچنان تخفیف عدم خسارت حوادث راننده شما محفوظ خواهد بود و عکس این قضیه نیز صادق است؛ یعنی، اگر از تخفیف عدم خسارت حوادث خود استفاده کرده باشید، تخفیف عدم خسارت شخص ثالث شما به قوت خود باقی می‌ماند.

تخفیف عدم خسارت ثالث

Views: 1

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *