بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
make-money-home-pillow-1068x713-1

سهم زوجه از درآمد خانواده

سهم زوجه از درآمد خانواده

بحث و بررسی درباره مقوله سهم زوجه از درآمد خانواده، امروزه از جمله مسائلی است که مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته است. توجه به این مسئله که زنان خانه‎دار، تمام وقت خود را صرف خانه‌داری می‌کنند و پس از سال‌ها کار و تلاش، معمولاً پشتوانه اقتصادی در خور و شایسته‌ای ندارند؛ در حالی که ارزش اقتصادی کار آنان بسیار بالاست، ضرورت پرداختن به این مسئله را توجیه می‌کند. پرسش اصلی نوشتار حاضر این است که با توجه به کار و تلاش زن در خانه، وی چه سهمی ‌از درآمد خانواده خواهد داشت؟و چه راهکاری برای جبران زحمات وی در ازای کار خانگی وجود دارد؟ در مقاله حاضر با بررسی آیات قرآن کریم، روایات معصومین^ و منابع فقهی، به روش توصیفی ـ‌ تحلیلی، تلاش شده تا اثبات شود که اسلام، با به‎ رسمیت شناختن استقلال مالی زن، برای کارِ خانگی و خدمات همسر در درون خانواده، ارزش مادی نیز قائل است. در ادامه با بیان برخی مسائل اجتماعی در رابطه با حقوق مالی زوجه و آسیب‌های اجتماعی موجود در این زمینه، به بررسی چند راهکار پرداخته و در پایان، راهکار بیمه زنان خانه‌دار برگزیده شده است.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان
شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

Views: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *