بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
retirement

محاسبه مابه التفاوت بیمه پردازی بابت سنوات ارفاقی در برقراری مستمری بازنشستگی پیش از موعد

محاسبه مابه التفاوت بیمه پردازی بابت سنوات ارفاقی در برقراری مستمری بازنشستگی پیش از موعد

پیام: با توجه به عدم پرداخت حقوق و دستمزد و عدم کسرحق بیمه در سنوات ارفاقی، محاسبه مابه التفاوت بیمه پردازی بابت سنوات ارفاقی طی دو سال پرداخت حق بیمه در برقراری مستمری بازنشستگی فاقد وجاهت قانونی است.

رأی شعبه بدوی دیوان عدالت اداریمحاسبه مابه التفاوت بیمه پردازی بابت سنوات ارفاقی در برقراری مستمری بازنشستگی پیش از موعد

با عنایت به اوراق و محتوای پرونده و پاسخ مشتکی‌عنه به شماره… مورخ… که به شماره.. مورخ… ثبت دفتر لوایح پیوست پرونده بوده، نظر به این‌که شاکی بر اساس مقررات قانون بازنشستگی پیش از موعد مصوب قانون بازنشستگی پیش از موعد مصوب ۱۳۸۶/۶/۵ مجلس محترم شورای اسلامی، با جمع سنوات واقعی و ارفاقی بازنشسته گردیده و با توجه به این‌که بابت سنوات ارفاقی حق بیمه کسر و به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت گردیده و بر مبنای تبصره ذیل ماده ۷۷ قانون تأمین اجتماعی، استحقاق دریافت مابه‌التفاوت بیمه‌پردازی بابت سنوات ارفاقی دو سال آخر را دارا بوده، لذا شعبه ۱۵ دیوان با در نظرگرفتن مراتب فوق‌البیان به استناد مفهوم مخالف مواد ۱۳ و ۱۴ مصوب ۹/۰۳/۸۵ مجلس مارالذکر و ۲۵/۰۹/۸۵ مجمع محترم تشخیص مصلحت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، حکم به ورود شکایت و الزام خوانده به محاسبه مابه‌التفاوت بیمه‌پردازی بابت سنوات ارفاقی ظرف دو سال آخر پرداخت حق بیمه خواهان، در برقراری مستمری از زمان بازنشستگی صادر و اعلام می‌کند. رأی اصداری طبق ماده ۷ قانون دیوان قطعی است.

رأی شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری

نظر به این‌که به موجب ماده ۷۷ قانون تأمین اجتماعی، تعیین مستمری بازنشستگی بر اساس میانگین آخرین دو سال دستمزد و حقوقی که مبنای پرداخت حق بیمه بوده صورت می‌گیرد و به موجب بند ۵ ماده ۲ قانون مذکور، دستمزد عبارت است از مزدی که در مقابل کار به بیمه‌شده پرداخت می‌شود و چون در مدت سنوات ارفاقی، بیمه‌شده مشغول کار نبوده و دستمزد دریافت نداشته است، لذا احتساب و تعیین مستمری بر اساس آخرین دستمزد و مبنای حق بیمه امکان‌پذیر نمی‌باشد، علی‌هذا رأی مذکور برخلاف بیّن قانون تشخیص و با رعایت رأی وحدت رویه شماره ۶۷۴- ۴/۱۰/۹۱، ضمن نقض رأی معترض‌عنه، حکم به رد شکایت صادر و اعلام می‌گردد. رأی صادره قطعی است

.روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

  1. خرید آنلاین بیمه نامه
  2. ماده ۱ – موضوع بیمه نامه

برای خواندن مقاله بیمه ارفاقی کلیک کنید

Views: 2

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

1 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

1 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

1 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *