بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
بیمه سرمایه‌گذاری خارجی از دیدگاه حقوق تجارت بین‌الملل و فقه اسلام‌

بیمه سرمایه‌گذاری خارجی از دیدگاه حقوق تجارت بین‌الملل و فقه اسلام‌

بیمه سرمایه‌گذاری خارجی از دیدگاه حقوق تجارت بین‌الملل و فقه اسلام‌

هدف پژوهش حاضر بررسی بیمه سرمایه‌گذاری خارجی از دیدگاه حقوق تجارت بین‌الملل و فقه اسلام است.‌ روش پژوهش توصیفی-تحلیلی بوده و یافته‌ها نشان داد که قانون‌گذار توجه کافی به مسئله هماهنگی بیمه سرمایه‌گذاری خارجی نداشته و همین مسئله، ابهامات حقوقی را پدید آورده است. از دیدگاه فقهی، حضور سرمایه‌گذار خارجی در کشور، با لزوم حفظ منافع ملی مجاز می‌باشد. همچنین بیمه نیز دارای موافقان و مخالفانی بوده که در جمع‌بندی دیدگاه‌ها، جواز آن با شرایطی اعلام شده است. اما در عین‌حال، با توجه به عقد و بیع و زیرمجموعه‌ قرارداد بیمه‌ای حاصل در این نوع قراردادها که در فقه اسلامی و حقوق ایران بدان تأکید شده است، پرکننده خلأ موجود در این زمینه می‌باشد. همچنین عدم اطلاع کافی از مسائل حقوقی و عدم رعایت برخی نکات در قراردادها، و عدم هماهنگی قوانین داخلی کشورمان با قوانین بین‌الملل منجر به عدم پرداخت خسارت توسط بیمه‌ شده که این مورد نیز با بیع و قرارداد پیش از سرمایه‌گذاری مرتفع شده است. اما نیاز است که قانون‌گذار جهت تصریح قانون، گامی بردارد. سرمایه‌گذار پیش از فعالیت در یک کشور، می‌بایست از اعتبار حقوقی پرداخت خسارت محتمل توسط بیمه بر طبق هماهنگی قوانین داخلی کشور میزبان و قوانین بین‌الملل، مطلع باشد. لذا با رعایت شرایط خاص، بیمه سرمایه‌گذار خارجی از دیدگاه‌های مختلف، بلامانع است.بیمه سرمایه‌گذاری خارجی از دیدگاه حقوق تجارت بین‌الملل و فقه اسلام‌

خلاصه ماشینی:

همچنین عدم اطلاع کافی از مسائل حقوقی و عدم رعایت برخی نکات در قراردادها، و عدم هماهنگی قوانین داخلی کشورمان با قوانین بین الملل منجر به عدم پرداخت خسارت توسط بیمه شده که این مورد نیز با بیع و قرارداد پیش از سرمایه گذاری مرتفع شده است . ٢- سؤالات پژوهش سوال اصلی ماهیت حقوقی بیمه سرمایه گذاری خارجی از دیدگاه حقوق تجارت بین الملل و فقه اسلامی به چه صورت است ؟ سؤال های فرعی ناهماهنگیهای حقوقی که منجر به عدم پرداخت خسارت محتمل در سرمایه گذار خارجی میشود، به چه صورت است ؟ راهکار حقوقی و فقهی مورد توجه سرمایه گذاران خارجی جهت مرتفع کردن ریسک کاری توسط بیمه به چه صورت است ؟ قانون گذار کشور ایران در زمینه بیمه سرمایه گذاری های خارجی چه تدابیری اندیشیده است ؟ ٣- فرضیه های پژوهش فرضیه اصلی به نظر می رسد که قانون گذار در ایران توجه کافی به مسئله هماهنگی بیمه سرمایه گذاری خارجی نداشته و همین مسئله ، ابهامات حقوقی را پدید آورده است . به نظر می رسد که قانون گذار کشور ایران ، در زمینه اعتبار شرکت های بین المللی بیمه پیرامون پرداخت خسارت سرمایه گذاران ، و تشویق بیمه های داخل کشور در زمینه سرمایه گذاری خارجی، توجه چندانی نکرده و ابهامات حقوقی در این باره وجود دارد. ۴-پیشینه تحقیق عامر١ و همکاران (٢٠١٨) در تحقیقی با عنوان ریسک های بیمه ای بیان داشتند که در صورت اعتبار حکومت کشور میزبان ، بیمه های داخلی و خارجی، اعتبار لازم جهت رسیدگی به خسارات را داشته و این مورد به وجود امنیت خاطر در سرمایه گذاری خارجی مبدل میشود.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه ارمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

برای خواندن مقاله بیمه سرمایه‌گذاری خارجی از دیدگاه حقوق تجارت بین‌الملل و فقه اسلام‌ کلیک کنید

 

بازدیدها: ۰

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

6 ماه ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

6 ماه ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

6 ماه ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3% تخفیف
نشد اینبار
فایل های موفقیت رایگان
تقریبا نزدیک بودی
2% تخفیف
بازی کامپیوتر رایگان
نشد که بشه
حوادث انفرادی رایگان
نزدیک شده بودی
1% تخفیف
آتش سوزی مسکونی رایگان
دوره های آموزشی خفن با تخفیف ویژه
شانستو برای برنده شدن جایزه امتحان کن!
ایمیل تون رو برای برنده شدن یک جایزه بی نظیر وارد کنید، شانس شما واقعا چقدر هستش؟؟
قوانین بازی:
  • برای هر فرد فقط یکبار
  • با فرد متقلب برخورد میشه