بازگشت به صفحه اصلی

بیمه آرمان
ارائه چارچوب مدیریت ریسک حوادث فاجعه بار به کمک ابزارهای مالی انتقال ثانویه ریسک

ارائه چارچوب مدیریت ریسک حوادث فاجعه بار به کمک ابزارهای مالی انتقال ثانویه ریسک

ارائه چارچوب مدیریت ریسک حوادث فاجعه بار به کمک ابزارهای مالی انتقال ثانویه ریسک

 

هدف: تاکنون ۶۲ نوع ریسک از حوادث فاجعه بار در جهان شناسایی شده که ۳۴ نوع آن در کشور به وقوع پیوسته است. استفاده از ظرفیت ابزارهای انتقال ریسک جایگزین، یکی از استراتژی های مدیریت ریسک قبل از وقوع حوادث فاجعه بار است که برای پوشش مالی توصیه شده است. بر این اساس، هدف از پژوهش حاضر، طراحی و ارائه چارچوب مدیریت ریسک حوادث فاجعه بار با استفاده از این ابزارهاست.روش: پژوهش حاضر بر اساس مراحل مرور نظام مند در یک دوره ۸ ماهه صورت پذیرفته است. پس از مشخص شدن موضوع مطالعه، سوال پژوهش تدوین و در ادامه، پروتکل پژوهش و مدل ذهنی مناسب طراحی و معیارهای ورود و خروج نیز تعیین شد. ابتدا ۱۱۲ مقاله انتخاب شد و پس از طبقه بندی، غربالگری و سنجش کیفیت آنها، در نهایت ۷۳ مقاله برای بررسی عمیق باقی ماند. از روش نمونه گیری غیرتصادفی قضاوتی و نیز گلوله برفی برای انجام ۱۸ مصاحبه تا حصول اقناع نظری استفاده شد. داده های به دست آمده طبقه بندی، کدگذاری و سنتز شدند.یافته ها: عوامل موثر بر چارچوب پیشنهادی در چهار گزاره اصلی ضرورت، زیرساخت اجرا، اندازه گیری ریسک و طراحی ابزارهای مالی مناسب طبقه بندی شد. هر گزاره تعدادی زیرمجموعه و کد را شامل می شود که در مجموع ۱۰ مقوله و ۴۱۵ کد مفهومی را تشکیل می دهد.نتیجه گیری: مدل شماتیک برای تبیین چارچوب مدیریت ریسک فاجعه بار در مرحله قبل از وقوع آن ارائه شد. با توجه به تنوع عوامل شناسایی شده، می توان نتیجه گرفت که این چارچوب مفهومی چندبعدی است که باید در فرایند اجرا در کانون توجه قرار گیرد.ارائه چارچوب مدیریت ریسک حوادث فاجعه بار به کمک ابزارهای مالی انتقال ثانویه ریسک

ارائه چارچوب مدیریت ریسک حوادث فاجعه‌بار به‌کمک ابزارهای مالی انتقال ثانویه ریسک

هدف: تاکنون ۶۲ نوع ریسک از حوادث فاجعه‌بار در جهان شناسایی ‌شده که ۳۴ نوع آن در کشور به وقوع پیوسته است. استفاده از ظرفیت ابزارهای انتقال ریسک جایگزین، یکی از استراتژی‌های مدیریت ریسک قبل از وقوع حوادث فاجعه‌بار است که برای پوشش مالی توصیه شده است. بر این اساس، هدف از پژوهش حاضر، طراحی و ارائه چارچوب مدیریت ریسک حوادث فاجعه‌بار با استفاده از این ابزارهاست.روش: پژوهش حاضر بر اساس مراحل مرور نظام‌مند در یک دوره ۸ ماهه صورت پذیرفته است. پس از مشخص‌شدن موضوع مطالعه، سؤال پژوهش تدوین و در ادامه، پروتکل پژوهش و مدل ذهنی مناسب طراحی و معیارهای ورود و خروج نیز تعیین شد. ابتدا ۱۱۲ مقاله انتخاب شد و پس از طبقه‌بندی، غربالگری و سنجش کیفیت آنها، در نهایت ۷۳ مقاله برای بررسی عمیق باقی ماند. از روش نمونه‌گیری غیرتصادفی قضاوتی و نیز گلوله برفی برای انجام ۱۸ مصاحبه تا حصول اقناع نظری استفاده شد. داده‌های به‌دست‌آمده طبقه‌بندی، کدگذاری و سنتز شدند.یافته‌ها: عوامل مؤثر بر چارچوب پیشنهادی در چهار گزاره اصلی ضرورت، زیرساخت اجرا، اندازه‌گیری ریسک و طراحی ابزارهای مالی مناسب طبقه‌بندی شد. هر گزاره تعدادی زیرمجموعه و کد را شامل می‌شود که در مجموع ۱۰ مقوله و ۴۱۵ کد مفهومی را تشکیل می‌دهد.

نتیجه‌گیری: مدل شماتیک برای تبیین چارچوب مدیریت ریسک فاجعه‌بار در مرحله قبل از وقوع آن ارائه شد. با توجه به تنوع عوامل شناسایی‌شده، می‌توان نتیجه گرفت که این چارچوب مفهومی چندبُعدی است که باید در فرایند اجرا در کانون توجه قرار گیرد.

روزبه عبادی نمین کد۹۷۷ بیمه آرمان

شماره تماس ۰۹۱۱۸۰۳۹۲۸۲

بیمه با شما

طراحی سایت ومیزبانی وب در کلاب هاست

برای خواندن مقاله کلیک کنید

Views: 0

Khazaei
Khazaei
Reviewer
5/5

بیمه نامه حوادث انفرادی بیمه با شما برای شرکت بیمه آرمان هستش که متوجه شدم دارای پوشش ها و خدمات عالی هستش واقعا ممنونم???

2 سال ago
زهرا حسینی زاده
زهرا حسینی زاده
Reviewer
5/5

سلام و احترام
خدمت شما عرض شود که خدمات بیمه آرمان نسبت به سایر شرکت ها خدمات بهتری ارائه میکند و پیشنهاد میشود از بیمه آرمان استفاده شود??

2 سال ago
درویش
درویش
Reviewer
5/5

من برای بیمارستان از خدمات کلی بیمه پزشکان استفاده کردم عالی بود واقعا سپاس فراوان

2 سال ago
میانبر به مقالات دیگر
امتیاز دهی
4.5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *